Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vegatesty/domains/lalimed.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Naturalna metoda leczenia boreliozy | Testy na boreliozę – Lublin

Testy na boreliozę

Statystyki podają, że zachorowalność na boreliozę w Polsce rośnie w zatrważającym tempie. Choroba ta, zauważona zbyt późno, może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, a w skrajnych przypadkach – nawet śmierci. To właśnie dlatego tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu i rozpoczęcie walki z jego źródłem, a także objawami.

Obecnie bakterią borelii możemy się zarazić nie tylko od kleszcza, lecz także przez komary, meszki, a nawet drogą płciową. Najnowsze badania naukowe donoszą, że może być ona również przenoszona między ciężarna matką a płodem. Pomimo tego, że mamy do czynienia z epidemią boreliozy, zakres informacji na temat tej choroby jest bardzo mały zarówno wśród pacjentów, jak i personelu medycznego. To z kolei niesie bardzo poważne konsekwencje dla ludzi dotkniętych tą chorobą. Skuteczne leczenie boreliozy nie jest proste, a zbyt niska świadomość na temat zarażenia, rozwoju i objawów boreliozy sprawia, że pacjenci są błędnie diagnozowani i latami leczeni na dziesiątki innych chorób dających objawy podobne do boreliozy.

Trudności z wykryciem krętka borelii w standardowych badaniach laboratoryjnych są powodem jeszcze większego zamieszania i dezorientacji pacjentów.

Vega–Test sposobem na wykrycie boreliozy

Jedną z bardzo skutecznych metod wykrycia bakterii borrelii jest test EAV polegający na skanowaniu w organizmie pacjenta częstotliwości rezonansowych tej bakterii. Za pomocą tej metody wykrywamy bakterię borrelii i jej koinfekcje, czyli inne patogeny występujące równolegle z nią i wpływające destruktywnie na nasze zdrowie. Każdy pacjent, u którego wykryto bakterię borrelii, obowiązkowo powinien mieć przeprowadzone testy na obecność koinfekcji bakterii borrelii. Dzięki temu możliwe będzie podjęcie leczenia boreliozy.

Jednakże test ten powinien być przeprowadzony w ośrodku, gdzie pracują certyfikowani diagności z dużym doświadczeniem.

W naszym centrum medycyny naturalnej możecie Państwo wykonać testy na boreliozę i jej koinfekcje, a także po wykryciu tych patogenów oferujemy Państwu skuteczne terapie na boreliozę. Terapie te wspomagają leczenie boreliozy – są realną szansą powrotu do zdrowia dla wielu osób z chorobami odkleszczowymi.

Bakteria Borrelii jest niezwykle „inteligentną” bakterią ze względu na dużą zawartość materiału genetycznego. Potrafi ona skutecznie maskować swoją obecność w krwi, dlatego często zwykłe badanie krwi TEST ELISSA czy TEST WESTERN-BLOT nie wychwytują jej obecności.

Inną zaskakującą cechą tej bakterii jest jej zdolność przechodzenia w tzw. „cysty” czy „przetrwalniki” pod wpływem zastosowanego antybiotyku. W takiej postaci bakteria potrafi ukryć się w stawach lub mięśniach na kilka lub kilkanaście miesięcy, a następnie ponownie wychodzi z „cyst” i zaczyna się powtórnie namnażać, dając nawroty boreliozy. W takim stanie ciągłe leczenie boreliozy okazuje się nieskuteczne.

Terapia BIOREZONANSEM jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod walki z tą ciężką dolegliwością. Do naszego centrum zgłasza się coraz więcej osób po przebytej antybiotykoterapii, u których mimo leczenia boreliozy ponownie nastąpiły nawroty choroby.

Borelioza – współczesna epidemia

Mimo ciągłego, coraz szybszego postępu medycyny, wciąż jesteśmy narażeni na liczne choroby. Jedną z nich, wzbudzającą w ostatnich latach szczególnie duży strach wśród społeczeństwa, jest borelioza. Obecnie notuje się bardzo dużo przypadków zakażeń, dlatego tak ważne jest edukowanie w zakresie jego źródeł czy objawów. Nasilenie się problemu doprowadziło także do rozwoju metod jego zwalczania. Wśród nich można wyróżnić zarówno farmakoterapię, jak i alternatywne techniki, stosowane m.in. w naszym centrum.

AdobeStock-225296695

Czym jest borelioza?

Borelioza to choroba zakaźna, wywoływana przez bakterie zaliczane do grupy krętków: Borrelia Burgdorferi, Brrelia Garinii, Borrelia afzelii oraz Borelia japonica. Najczęściej do zakażenia dochodzi podczas ugryzienia kleszcza, bakterie mogą być jednak również przenoszone przez pchły, meszki, muchy oraz komary.

Najnowsze wyniki badań amerykańskich laboratoriów donoszą, że zdarzają się również przypadki zarażenia drogą płciową oraz zarażenie w okresie prenatalnym (czyli kobieta w ciąży może zakazić płód). Na chorobę podatne są – poza ludźmi – również zwierzęta domowe i hodowlane: psy, koty, konie, kury i inne.

Gryzonie, które niestety bardzo przyczyniają się do rozprzestrzeniania kleszczy i borrelii, nie chorują na boreliozę, są jedynie jej nosicielami. Do zakażenia najczęściej dochodzi w okresie między początkiem maja a końcem listopada – najwięcej, bo aż 80% przypadków zachorowań występuje w czerwcu oraz lipcu. Nie jest to jednak reguła ostatnimi czasy zakażenia zdarzają się nawet w styczniu.

W ciągu minionej dekady zauważono znaczny wzrost przypadków występowania boreliozy w Polsce, w 2015 oficjalne statystyki podają liczby rzędu 13,5 tysiąca. Jednakże należy tu jasno zaznaczyć, że wielu specjalistów zajmujących się boreliozą uważa, że te dane są znacząco zaniżone ze względu na niewłaściwe rozpoznawanie tej choroby.

Często boreliozę myli się z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) czy stwardnieniem rozsianym (SM). Jest to związane z dużą liczbą objawów tej choroby, które jednocześnie mogą występować przy innych schorzeniach czy wręcz je imitować.

Objawy boreliozy

Krętki boreliozy rozmnażają się powoli, dlatego pierwsze objawy zachorowania ujawniają się dopiero w okresie od jednego do trzech tygodni od momentu zakażenia. Na samym początku na skórze w miejscu ugryzienia przez kleszcza pojawia się pojedynczy rumień wędrujący, charakteryzujący się centralnym ustępowaniem i obwodowym szerzeniem się. Jego pojawieniu się mogą towarzyszyć objawy typowe dla grypy – złe samopoczucie, gorączka, bóle stawów, bóle głowy, dreszcze. W praktyce jednak tylko u 1/3 osób zakażonych osób występuje rumień, a pozostałe 2/3 osób zostaje zakażonych bez tego objawu. Jeśli we wczesnym etapie rozwoju choroby nie zostaną podjęte metody leczenia, borelioza przybiera formę przewlekłą. Mogą wtedy występować objawy jak:

 • bóle I zapalenia stawów (dotyczy 60% pacjentów),
 • objawy neurologiczne, takie jak porażenie nerwu twarzowego itp. (dotyczy 15% pacjentów),
 • bóle głowy,
 • drętwienia twarzy, głowy, rąk i nóg,
 • sztywność karku,
 • zapalenia mięśnia sercowego i inne powikłania kardiologiczne (ok. 5% pacjentów),
 • zespół chronicznego zmęczenia,
 • bezsenność,
 • problemy z pamięcią i koncentracją,
 • bóle mięśni,
 • obrzęki rąk i nóg,
 • infekcje w układzie moczowo-płciowym,
 • problemy z płucami i wątrobą,
 • ogólny spadek odporności,
 • niedowłady, paraliże i niezborność ruchową,
 • oraz wiele innych symptomów.

Nieleczona i źle zdiagnozowana borelioza przekształca się w infekcję przewlekłą i po latach może prowadzić do trwałego upośledzenia funkcji organizmu.

Testy na boreliozę – rozpoznanie choroby

Najpopularniejszą metodą wykrywania bakterii borreli są testy laboratoryjne wykonywane z krwi (Test ELISA, PCR, Western Blot). Jednak ze względu na specyficzny charakter tej bakterii (jest uważana przez naukowców za jedną z najbardziej inteligentnych ponieważ zawiera największą ilość materiału genetycznego ze wszystkich znanych bakterii i potrafi występować w organizmie w formie utajonej) jest niezwykle trudno wykrywalna w testach z krwi.

Ta sytuacja stwarza poważne ryzyko błędnego rozpoznania choroby. Medycyna akademicka opiera się głównie na wynikach badań laboratoryjnych. Jeśli bakteria w tych badaniach nie wychodzi, to lekarze twierdzą, że pacjent nie ma boreliozy pomimo tego, że wszystkie objawy na to wskazują. Najczęściej w takich nieleczonych latami przypadkach choroba przybiera formę przewlekłą, a symptomy nasilają się z roku na rok, powodując coraz gorsze samopoczucie. Takie osoby bardzo często odsyłane są na leczenie psychiatryczne.

Leczenie boreliozy, czyli co nam oferuje medycyna naturalna?

W medycynie naturalnej najpopularniejszym testem na wykrycie bakterii borrelii jest test biorezonansowy – Vega Test.

W Vega Teście wykorzystuje się wiedzę z dziedziny biofizyki i przeprowadza się przy pomocy urządzeń diagnostycznych skany całego ciała mające na celu wykrycie częstotliwości, na których żyją bakterie borrelii lub jej koinfekcje. Vega Test często jest określany jako test obciążeń organizmu, gdyż przy jego pomocy wykrywamy częstotliwości patogenów takich jak bakterie, wirusy, grzyby, pierwotniaki, pasożyty oraz zaburzenia w układach czynnościowych poszczególnych organów. Testy biorezonansowe są bezpieczne, nieinwazyjne dla organizmu, a wyniki otrzymuje się bezpośrednio po zakończeniu testu.

Test ten polega na skanowaniu organizmu pacjenta przy pomocy częstotliwości rezonansowych i pozwala wykryć nie tylko bakterie borrelli, ale również jej koinfekcje oraz inne patogeny odbijające się na naszym zdrowiu. Na Lubelszczyźnie Vega Test może przeprowadzić między innymi Centrum Terapii Naturalnych LALIMED.

Koinfekcje boreliozy

Wiedza na temat koinfekcji boreliozy jest obecnie bardzo ograniczona i tak naprawdę większość osób dowiadując się, że ma boreliozę, nie zdaje sobie sprawy z istnienia bakterii towarzyszących. Dają one silne objawy lub znacząco pogłębiają symptomy boreliozy. Lekarze rzadko sugerują pacjentom z wykrytą boreliozą wykonanie badań na panel innych chorób odkleszczowych, jak chlamydia pneumoniae, chlamydia trachomatis, anaplazma, mykoplazma, bartonella, babesia, yersinia, brucella, erlihia i inne.

Zaletą Vega-Testu jest możliwość wykrycia częstotliwości tych patogenów w organizmie w czasie jednego testu.

Leczenie boreliozy – Lublin

Zdiagnozowaną boreliozę leczy się najczęściej przy pomocy antybiotyków, których rodzaj i czas stosowania dobiera się indywidualnie w zależności od wieku pacjenta i etapu choroby. Do antybiotyków tych zaliczamy penicylinę, cefalosporynę, doksycyklinę oraz tetracyklinę – terapia nimi trwa od 21 do 28 dni. Koinfekcje boreliozy wymagają osobnego leczenia.

Jednakże doświadczenie pokazuję, że antybiotyki najczęściej jedynie zaleczają boreliozę, ale jej nie wyleczają.

Jest to związane z inteligentną naturą bakterii borrelii, która pod wpływem antybiotyków często przechodzi w tzw. cysty czyli otoczki. Wówczas chowa się w stawach , mięśniach i kościach. Ta sytuacja sprawia, że za kilka miesięcy czy lat bakteria ta ponownie wychodzi z cyst i rozpoczyna proces namnażania, co powoduje nawrót boreliozy. W przypadku osób stosujących antybiotyki leczenie należy powtarzać regularnie co kilka lub kilkanaście miesięcy przez wiele lat. Jest wiele przypadków osób , które stosowały antybiotyki, ale bez skutku. W pewnym momencie przestają one działać, ponieważ bakteria staje się oporna na leki.

Osoby chore na boreliozę często sięgają do naturalnych metod leczenia, które wielokrotnie okazują się bardzo skuteczne. W ziołolecznictwie sławę w walce z boreliozą zdobyło zioło czystka kreteńskiego i szczeci. Doskonale działają również terapie biorezonansem. Z terapii tych korzysta coraz więcej osób, szczególnie tych, którym antybiotyki już nie pomagają, a u których objawy wciąż nasilają się. Jednym z miejsc, gdzie takie terapie są dostępne, jest wspomniane już wyżej Centrum Terapii Naturalnych Lalimed. Dysponuje ono skutecznym systemem terapii biorezonansowych w kierunku bakterii borrelii i jej koinfekcji.

Terapie te odbywają się w 2 etapach:

 • I etap – usunięcie bakterii borreli i jej koinfekcji
 • II etap – usunięcie toksyn borrelii i jej koinfekcji (obecność toksyn powoduje często zespół poboreliozowy, w którym pojawiają się objawy choroby nawet po usunięciu bakterii z organizmu).

Dane statystyczne pokazują, że populacja zakażonych kleszczy wzrasta, a wraz z nią – liczba zarażonych ludzi. Zjawisko coraz bardziej przybiera postać epidemii. Śląscy naukowcy przeprowadzili badania na 17 tyś. kleszczy i wyniki badań były zatrważające. Już teraz ok. 30-40% kleszczy jest zarażonych bakterią borrelii i jej koinfekcjami.

Borelioza a metody naturalne

Leczenie boreliozy z wykorzystaniem leków może być skuteczne, ale często prowadzi ono jedynie do tymczasowego zażegnania problemu, który powraca, czasem z większą siłą. Z tego powodu stosujemy terapie całkowicie bezpieczne dla organizmu i zgodne z jego naturą. Stosujemy biorezonans, działających na częstotliwościach własnych pacjenta. W ten sposób możliwe jest uzyskanie drgań, które pozwalają na poradzenie sobie z bakteriami oraz pozostawionymi przez nie toksynami. Po zakończeniu terapii wykonuje się powtórne testy na boreliozę. Umożliwiają one sprawdzenie, czy wdrożona metoda była skuteczna. Działamy w Lublinie.