Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vegatesty/domains/lalimed.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Terapia antynikotynowa – terapia uzależnienia od nikotyny | Lublin

TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA

Palenie papierosów jest bardzo powszechnym nałogiem, z którym wiele osób nie potrafi sobie poradzić. Standardowe próby porzucenia uzależnienia nie zawsze są skuteczne. Czasem konieczne jest wdrożenie bardziej zaawansowanych działań.

Przy rzucaniu palenia często wykorzystywana jest akupunktura. Dla innych skuteczna okaże się terapia antynikotynowa. W naszym centrum możemy przeprowadzić ją za pomocą aparatu Bicom 2000 (BRT).

Metoda ta z roku na rok ma coraz większe grono osób zadowolonych z osiągniętych efektów. Skuteczność przeprowadzanej terapii jest rewelacyjna i wynosi ok. 90%. Osoby ją stosujące już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu nie odczuwają głodu nikotynowego.

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie osób palących. Jest to terapia medycyny naturalnej, bezbolesna i bezpieczna. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszanie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w ciągu 2-12 godzin po przeprowadzonej terapii.

Po zabiegu należy w ciągu 12 godzin obficie nawodnić organizm wodą poprzez wypicie co najmniej 2 litrów płynu w celu skutecznego usunięcia ogromnych ilości toksyn z organizmu (detoksykacja). Efekty terapii nie są uzależnione od stażu palenia i ilości wypalanych papierosów. Jedynym wymogiem, który trzeba spełnić, jest chęć do porzucenia nałogu palenia.

Terapia antynikotynowa jako alternatywa dla innych metod

Wychodzenie z nałogu, zwłaszcza jeśli był on praktykowany latami, dla wielu osób może okazać się niezwykle trudne lub wręcz niewykonalne. Na rynku są dostępne suplementy diety, które mają za zadanie złagodzić objawy zespołu odstawionego. Niektóre z nich zawierają nikotynę, co nie powoduje zażegnania problemu, a jedynie jego chwilowe złagodzenie. Terapia antynikotynowa jest całkowicie naturalna. Nie przyczynia się do obciążenia organizmu przyjmowanymi środkami. Dzięki temu trafia w gusta także tych osób, które starają się ograniczać podawanie substancji chemicznych do organizmu.

Przeprowadzamy terapię antynikotynową w naszym centrum w Lublinie. Wykonujemy ją w przypadku pacjentów w różnym wieku, bez względu na stopień uzależnienia od nikotyny. Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie, opracowując plan walki z nałogiem. Terapia antynikotynowa trwa zwykle kilak tygodni, choć pierwsze efekty mogą być zauważalne od razu.

AdobeStock-162661576
DSCF0273