Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vegatesty/domains/lalimed.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Odczulanie alergenów | Testy alergiczne wykonywane w Lublinie

ODCZULANIE ALERGENÓW

Wykonujemy terapie odczulające na alergeny wywołujące reakcje alergiczne. Do najczęstszych alergenów należą: pyłki traw, pyłki drzew, sierść kota, kurz domowy, gluten, mleko, jajko, orzechy itd. Efekty terapii powinny być widoczne już po pierwszym zabiegu, chociaż zaleca się wykonanie 3 zabiegów na jeden alergen oraz ograniczenie kontaktu z alergenem przynajmniej na tydzień przed i po odczuleniu. Terapia przebiega w sposób nieinwazyjny i bezbolesny, co jest istotne w przypadku małych dzieci. Ponadto możliwe jest u nas wykonywanie testów na nietolerancję pokarmową.

Z alergiami można sobie poradzić. Dużo zależy od typu alergenu oraz stopnia uczulenia. Walka z takim problemem wymaga cierpliwości i zastosowania różnych metod. Od ponad 100 lat powszechnie stosuje się technikę odczulania polegającą na podawaniu pacjentowi niewielkich dawek alergenu, na który jest on uczulony. W ten sposób organizm stopniowo przyzwyczaja się do jego obecności, nie reagując problemami skórnymi czy związanymi z układem oddechowym. To dość długa terapia, jednak pozwala ona na poradzenie sobie z uczuleniem na kolejne lata. Działa ona bezpośrednio na źródło alergii, a nie na jej objawy.

Odczulanie jest chętnie wybierane przez osoby, które nie chcą decydować się na leczenie alergii z wykorzystaniem środków antyalergicznych. Może wynikać to z chęci zadbania o własny organizm i ograniczenia podawanych do niego substancji chemicznych lub nietolerancji na leki.

Testy alergiczne w Lublinie

W naszym ośrodku w Lublinie wykonujemy testy alergiczne, które pozwalają na potwierdzenie uczulenia i poznanie jego przyczyn. Oferujemy różnego rodzaju pakiety, obejmujące zarówno pyłki roślin, jak i kurz, substancje chemiczne czy jad owadów. Uczulenia mogą mieć też charakter podobny do nietolerancji pokarmowych. Zanim wdrożymy odczulanie, sprawdzamy, z jakim dokładnie problemem boryka się dany pacjent i czy w jego przypadku terapia będzie skuteczna. Wspieramy go na każdym etapie walki z alergią, która ma na celu poprawienie jego komfortu życia.

DSCF0273