Terapie medycyny naturalnej

Po przeprowadzeniu wnikliwej diagnostyki, dzięki której możemy określić przyczyny dysfunkcji organizmu pacjenta, nasz ośrodek medycyny naturalnej wdraża leczenie przy zastosowaniu terapii medycyny naturalnej.

Na czym polega medycyna naturalna?

Podstawową zasadą medycyny naturalnej jest holistyczne podejście do pacjenta i jego choroby. Medycyna naturalna posługuje się nieinwazyjnymi i naturalnymi sposobami leczenia i łagodzenia schorzeń i dolegliwości. Ta wywodząca się głównie z chińskich i indyjskich tradycji ludowych metoda leczenia całkowicie wyklucza stosowanie chemicznych środków farmaceutycznych i skupia się na stosowaniu preparatów naturalnych oraz metod takich jak akupunktura i wywodząca się od niej elektroakupunktura. Medycynę naturalną wykorzystuje się do leczenia bardzo wielu chorób i schorzeń. Oddaje nieocenione usługi przy leczeniu bólu, stanów zapalnych, astmy, żylaków, niepłodności, chorób skóry oraz wielu innych. Jest coraz częściej stosowana jako skuteczna terapia chorób nowotworowych.

Co leczymy metodami naturalnymi?

Zarówno akupunktura, jak i elektroakupunktura doskonale sprawdzają się przy zwalczeniu różnego typu problemów bólowych. Stosujemy je również podczas leczenia problemów trawiennych i chorób skórnych. Współcześnie do metod naturalnych dołączył biorezonans. Jest to bezinwazyjna i bezbolesna metoda leczenia różnych dolegliwości bólowych stosowana przy reumatoidalnych zapaleniach stawów, migrenowych bólach głowy czy przy chronicznym zmęczeniu. Oferujemy także leczenie kandydozy, choroby pochodzenia grzybiczego, wywoływanej przez drożdżaki z rodzaju Candida. Leczenie prowadzamy skutecznymi metodami, gwarantującymi szybkie efekty.

Skuteczne leczenie alergii, pasożytów i detoksykacja

Kolejną z metod oferowanych przez nasze centrum jest terapia przeciwpasożytnicza dająca znakomite efekty przy leczeniu pasożytów. Pozwala ona na osiągnięcie wysokiej skuteczności przy leczeniu celiakii, chalmydii, drożdżycy-grzybicy oraz innych chorób pasożytniczych. Oprócz tego naszym pacjentom możemy zaproponować skorzystanie z detoksykacji organizmu połączonej z drenażem limfatycznym, pozwalającej pozbyć się pasożytów, bakterii i grzybów obciążających nasz organizm. Ponadto przeprowadzamy terapię odczulającą na poszczególne alergeny, co pozwala na skuteczne leczenie alergii. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.