Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vegatesty/domains/lalimed.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Czym jest biorezonans i kiedy warto go wykonać? Wskazówki

Biorezonans to jedna z metod diagnostyki i leczenia w medycynie niekonwencjonalnej, w której zastosowanie znajdują wibracje elektromagnetyczne. Proces ten polega na przepuszczeniu przez ciało prądu o bardzo niskim napięciu i określonej długości fali przy zastosowaniu specjalnego urządzenia. Celem jest doprowadzenie do wytworzenia drgań, które będą oddziaływać na znajdujące się w organizmie drobnoustroje chorobotwórcze w celu ich eliminacji.

Ocena stanu organizmu i rozpoznanie przyczyn dolegliwości

Organizm człowieka każdego dnia narażony jest na kontakt z ogromną liczbą drobnoustrojów: wirusów, bakterii, grzybów, pleśni, pierwotniaków czy jaj i larw pasożytów. Na przedmiotach codziennego użytku, takich jak poręcze, banknoty, wózki sklepowe itd. znajduje się tysiące szczepów bakterii, grzybów i wirusów. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystkie one mogą oddziaływać na nasze zdrowie. Dopiero gdy pojawia się choroba, szukamy jej przyczyn.

Symptomy, takie jak np. ciągłe zmęczenie, bóle głowy lub brzucha, częste biegunki, zaparcia, przeziębienia, zapalenia zatok, przewlekły katar to zwyczajne dolegliwości, z którymi wiele osób musi radzić sobie na co dzień. Często trudno jednoznacznie stwierdzić, dlaczego do nich dochodzi. Biorezonans dostarcza na nie odpowiedzi.

Biorezonans pozwala określić, jaki jest ogólny stan zdrowia pacjentów. Sprzyja w diagnozowaniu obecności pasożytów, alergii czy wielu innych dolegliwości. Może być to również skuteczne narzędzie w leczeniu nałogu tytoniowego czy uzależnienia od alkoholu.

Przede wszystkim jednak jest to sposób na wykrycie infekcji pasożytniczych, takich jak np. robaki, ameby czy przywry (najczęściej w układzie pokarmowym). Wówczas pierwszym krokiem do wyeliminowania dolegliwości jest odrobaczanie.