Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/vegatesty/domains/lalimed.pl/public_html/wp-content/themes/Divi/includes/builder/functions.php on line 5753
Wirus przewlekłego zmęczenia i sposoby jego leczenia |

Czy masz wirusa przewlekłego zmęczenia?

Wirus przewlekłego zmęczenia objawia się nie tylko nieustannym brakiem sił i chęci do życia. Poza wyczerpaniem może powodować także inne dolegliwości, przyczyniające się do naszej niedyspozycji. Jeśli czujemy częste bóle głowy i mięśni, mamy trudności ze snem, ciągle jest nam zimno i nieustannie łapiemy infekcje, prawdopodobnie cierpimy na to schorzenie. Dzisiaj wirus przewlekłego zmęczenia, zwany również Chronic Fatique Syndrome (CFS),  jest już uznawany za chorobę cywilizacyjną.

Objawy syndromu przewlekłego zmęczenia

Przejawy wyczerpania i znużenia dotyczą przede wszystkim młodych osób. Zarówno tych pracujących zawodowo, jak i tych, które zostają w domu i opiekują się dziećmi. Uczucie zmęczenia może być bardzo przytłaczające. Chociaż staramy się spać i wypoczywać, jesteśmy osłabieni i nie mamy energii do działania. Przez to nasza aktywność może spaść nawet o ponad 50%.

Poznajmy najbardziej charakterystyczne symptomy CFS. Zaliczają się do nich:

  • stany podgorączkowe,
  •  stany alergiczne,
  •  przewlekłe zapalenia zatok,
  •  bóle stawów i mięśni,
  •  dolegliwości bólowe głowy,
  •  bóle w klatce piersiowej,
  •  kołatanie serca,
  •  nocne poty,
  •  tkliwość węzłów chłonnych,
  •  zmiana masy ciała,
  •  zaburzenia miesiączkowania,
  •  poczucie zimna, tzw. zaburzenia termoregulacji,
  •  objawy związane z zespołem jelita drażliwego,
  •  powtarzające się infekcje,
  •  nadwrażliwość na alkohol, leki i zanieczyszczenie środowiska,
  •  niskie stężenie kortyzolu w osoczu krwi oraz w moczu.

Przyczyny przewlekłego zmęczenia

  1. niedobór witaminy D3 – najlepiej wykonać test laboratoryjny z krwi aby sprawdzić poziom wit.D3
  2. niedoczynność tarczycy – w tym wypadku należy wykonać badania określające poziom
    hormonów TSH, FT3, FT4 oraz poziom przeciwciał tarczycowych anty-TPO i anty-TG
  3. borelioza – należy tu zaznaczyć, że zwykłe testy potwierdzające obecność bakterii krętka borrelii (test ELISA i Western-Blot) bardzo często wychodzą fałszywie ujemne, szczególnie przy przewlekłej formie choroby.
  4. niedotlenienie ciała -przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach całymi latami oraz brak aktywności fizycznej są częstą przyczyną niedotlenienia mózgu i komórek budujących poszczególne układy .Pamiętajmy , że każda komórka ciała potrzebuje tlenu aby wytworzyć energią potrzebną do procesów życiowych.
  5. ukryte infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze – wiele patogenów pozostaje w organizmie przez wiele lat tworząc tzw. ukryte infekcje. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że jeden z najbardziej popularnych wirusów – wirus Epstein- Barr, będący zwykłym wirusem przeziębieniowym zostaje w naszym ciele do późnej starości. Wirus ten przez lekarzy nazywany jest wirusem przewlekłego zmęczenia, ponieważ obniża naszą odporność a w konsekwencji może doprowadzić do powstawania guzów, torbieli, cyst itp.(wirus ten należy do grupy wirusów onkologicznych). Podobne objawy zmęczenia pojawiają się w obecności wirusa cytomegalii, myco plazmy, candidy – grzybicy lub po przebytej grypie.
  6. obecność pasożytów – pasożyty traktują nasz organizm jak żywiciela. Kiedy z pokarmem dostarczamy ciału niezbędnych minerałów i witamin wówczas pasożyty bytujące najczęściej w układzie pokarmowym człowieka są pierwszym odbiorcą tych drogocennych składników a nam pozostawiają przysłowiowe „ śmieci’. Niedożywiony organizm nie ma siły do wykonywania codziennych czynności i wchodzi w stan przewlekłego zmęczenia.

Bardzo często objawem obecności pasożytów jest pojawiająca się anemia.

Przewlekłe zmęczenie jest tylko objawem i zawsze ma swoją przyczynę. Jeśli chcemy skutecznie wyleczyć się z przemęczenia powinniśmy  poszukać przyczyny, która je wywołuje. Jedną z najskuteczniejszych metod określenia tych przyczyn jest VEGA-TEST, który wykazuje obecność ognisk zakaźnych różnych  wirusów, bakterii, grzybów czy pasożytów stanowiących obciążenia dla naszego organizmu.

A dodatkowo powinniśmy wykonać serię badań laboratoryjnych, w tym najważniejsze, czyli: morfologię krwi, OB i analizę moczu. Należy też sprawdzić stężenie Ca i P we krwi, poziom glukozy, kreatyniny, mocznika oraz zbadać poziom hormonów tarczycy, aby wykluczyć inne schorzenia, dające podobne objawy – komentuje nasz ekspert z Centrum Terapii Naturalnych Lalimed w Lublinie. Wiele osób nawet w podeszłym wieku pozbywając się obciążeń w postaci ognisk zakaźnych  bakterii, wirusów i pasożytów odzyskało wigor i chęć do życia.

Leczenie przewlekłego zmęczenia

W leczeniu przewlekłego zmęczenia najważniejsze jest wykrycie, że faktycznie cierpimy na tą dolegliwość. Jeśli mamy pewność, że nasze przypadłości nie są związane z inna choroba, wówczas powinniśmy zacząć się leczyć. Jak? Zdaniem specjalistów pomocne mogą okazać się ćwiczenia fizyczne, terapie kognitywno-behawioralne, a nawet środki nasenne, pomagające się wyspać. Należy jednak uważać, aby się od nich nie uzależnić i nie stosować ich na własną rękę. Powinniśmy uzupełnić niedobory składników odżywczych oraz przyjmować witaminy i minerały, szczególnie z grupy B oraz magnez i żelazo. Pomóc może również medycyna naturalna.

Biorezonans sposobem na wirusa przewlekłego zmęczenia?

Satysfakcjonujące efekty leczenia syndromu przewlekłego zmęczenia można osiągnąć przy zastosowaniu terapii medycyny naturalnej. Szczególnie zalecany jest w tym przypadku biorezonans, polegający na wykorzystywaniu wibracji fal elektromagnetycznych zarówno do diagnostyki oraz do terapii w celu usuwania konkretnych dolegliwości. Tę metodę opracowali lekarz Franz Morell oraz inżynier Erich Rush. Ich zdaniem, każdy patogen posiada własną specyficzną częstotliwość drgań, po których można wykryć jego obecność w ludzkim organizmie. Terapia biorezonansem okazała się jedną z najskuteczniejszych metod w usuwaniu dolegliwości związanych z obecnością wirusów czy np. boreliozy. Medycyna naturalna bardzo skutecznie wspomaga leczenie takich chorób. Jeśli cierpimy na  zespół przewlekłego zmęczenia, powinniśmy udać się do jednego z takich ośrodków w celu wykonania testów i terapii biorezonansowych. Metoda ta jest z powodzeniem stosowana przez lekarzy w wielu europejskich państwach jak Belgia, Austria, Holandia, Niemcy, Anglia. Jednak największym doświadczeniem w tej dziedzinie wykazali się lekarze ukraińscy i  rosyjscy, którzy stosują biorezonans w klinikach i szpitalach.