Test meridianów to metoda diagnostyczno-lecznicza związana bezpośrednio z medycyną naturalną. Wywodzi się ze starożytnej nauki akupunktury, a została szczegółowo opracowana pod naciskiem amerykańskich środowisk medycznych w celu uwiarygodnienia tradycyjnych japońskich metod leczenia. W dalszej części naszego wpisu wyjaśniamy, na czym polega test meridianów.

Test meridianów w diagnostyce i lecznictwie

„Meridiany są podstawą nie tylko w decyzjach o życiu i śmierci, nie tylko w leczeniu chorób. Są też podstawą do wyrównywania stanu pustki i pełności, do przywracania równowagi. Stąd tak ważne jest osiągnięcie mistrzostwa w wiedzy o nich”. – taka skrócona definicja widnieje w Kanonie Medycyny Chińskiej wg Żółtego Cesarza. Metoda została opisana przez japońskiego lekarza Yoshio Nakatani w 1950 r. Opiera się na pomiarach elektrycznego oporu skórnego (EOS) w punktach akupunkturowych. Zgodnie z teorią, nawet najmniejsze dysfunkcje organów wewnętrznych zawsze odbijają się na skórze. Meridiany to kanały energetyczne przebiegające wzdłuż ciała, które są wrażliwymi wskaźnikami zmian w organizmie ludzkim, przekazując informacje o potencjalnym zagrożeniu i jego rozmiarach.

Test meridianów ma na celu analizę organizmu opartą na pomiarach energii płynącej w kanałach energetycznych reprezentujących poszczególne organy: płuca, osierdzie, serce, jelito cienkie, jelito grube, trzustka, śledziona, wątroba, pęcherzyk żółciowy, nerki, pęcherz moczowy, żołądek. Na tej podstawie można zobrazować ich energię, a następnie dokonać oceny stanu zdrowia.

Jest to metoda diagnostyki i leczenia, która z powodzeniem może być łączona z konwencjonalnymi terapiami, szczególnie jeśli nie przynoszą one satysfakcjonujących rezultatów. Poznaj naszą ofertę, aby dowiedzieć się więcej o teście meridianów.